Ліцей № 3 Подільського району м. Києва

Матеріально-технічне забезпечення ліцею

 

     Ліцей №3 Подільського району м. Києва розміщений в будівлі 1976 року побудови загальною площею  8449,4 кв.м. Територія закладу становить 2,8 га.

         Ліцей перебуває у комунальній власності територіальної громади міста Києва. Розташований за адресою: м. Київ, проспект Правди, 84.

         Приміщення закладу типове, стан приміщення – задовільний. Фасад частково утеплений.

         Проєктна потужність – 1568 учнів. Станом на 01.01.2024 в ліцеї навчається 1333 учнів. Середня наповнюваність класів - 28 учнів. У ліцеї є 49 класів, з них 20 початкових класів .

       У закладі облаштовано 52 навчальні кабінети, 2 танцювальні зали, тир, актову залу, їдальню, бібліотеку, медичний кабінет, кабінети психолога і соціального педагога, ресурсну кімнату, гардероб.

     У ліцеї обладнано 4 кабінети інформатики, у яких встановлено навчальні комп’ютерні комплекси, а також 2 мультимедійні комплекси, 2 3D-принтери, обладнання для занять з робототехніки. Всі комп’ютери знаходяться в локальній мережі та підключені до мережі Internet.

       У ліцеї працюють точки доступу до мережі Інтернет через Wi-Fi-технології.

     Кабінети інформатики відповідають вимогам чинних Державних санітарних правил та норм влаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах.

     Навчальні кабінети забезпечені комп’ютерами, принтерами, мультимедійними дошками, проєкторами.

   Актова зала обладнана акустичними системами, телевізором, мікшерним пультом, мікрофонами, світловими лед-прожекторами та DMX-контролером.

       У ліцеї діють 2 музеї – природничий та «Зал Героя».

        Для занять фізичною культурою є спортивний комплекс, до складу якого входять:

· спортивна зала з сучасним обладнанням (після капітального  ремонту);

· тренажерна зала (потребує оновлення);

. футбольне поле;

. бігова доріжка з асфальтовим покриттям;

· спортивний майданчик із гімнастичним обладнанням, лабіринтом;

. спортивний майданчик з силовими тренажерами;

. баскетбольний майданчик.   

       Бібліотечно-бібліографічний фонд бібліотеки закладу станом на 01.09.2023 року нараховує 93631 екземпляр. З них основний бібліотечний фонд (без урахування підручників) становить 17030 примірників.

        Фонд підручників нараховує  65701 екземпляр. Забезпечення учнів підручниками складає 89%.

        Їдальня ліцею має у своєму розпорядженні:

· обідню залу на 186 місць;

· кухню.

        Учні пільгових категорій отримують безкоштовне гаряче харчування.

        Для учнів ліцею оснащено гардероб. Кабінети молодших класів обладнані індивідуальними шафами.
   
        У ліцеї централізоване водопостачання, опалення та каналізаційна система. Освітлення природне і штучне, забезпечується лампами денного освітлення. Електромережа у робочому стані.
   
           Робота з охорони праці в ліцеї спрямована на виконання Законів України «Про охорону праці», «Про пожежну безпеку», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про дорожній рух», Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001р. № 563. Директором ліцею призначено відповідальних за організацію роботи з охорони праці, за пожежну безпеку. Забезпечується виконання розпоряджень, наказів, інструктивних матеріалів із питань охорони праці. З метою створення безпечних умов для всіх учасників освітнього процесу розроблено та затверджено наказом по ліцею інструкції з охорони праці та безпеки життєдіяльності, своєчасно проводяться вступні інструктажі, інструктажі з охорони праці на робочому місці, інструктажі учнів перед проведенням екскурсій, лабораторних та практичних робіт на уроках біології, хімії, фізики, інформатики, трудового навчання, фізичної культури, які реєструються у відповідних журналах. У кабінетах фізики, хімії, біології, інформатики, трудового навчання, спортивній залі оформлено стенди з техніки безпеки, є акти-дозволи на функціонування всіх кабінетів та спортивної зали.
           Забезпечення вогнегасниками відповідає нормативним вимогам. У ліцеї є наочна агітація, плакати, нормативна документація щодо безпеки життєдіяльності та охорони праці.
          Приміщення ліцею та територія, на якій він знаходиться, і зовні, і всередині мають привабливий естетичний вигляд. Цьому сприяє наявність внутрішнього  дворика, квітників, зелених насаджень.
           У листопаді 2023 року проведено санітарну обрізку усіх зелених насаджень на території ліцеюз метою приведення їх у належний, безпечний для усіх учасників освітнього процесу, стан.
          Технічний персонал ліцею постійно підтримує належний санітарно-естетичний стан шляхом правильної експлуатації, проведення косметичних ремонтів та збереження майна.