Знайомство з українськими традиціями

середа, 13 березня 2024 1
Учні 1-Д та 2-Д класів завітали до бібліотеки імені Ганни Чубач на зустріч з фольклорним гуртом "Рожаниця", учасниці якого познайомили дітей з українськими традиціями та обрядами Масниці або ж Колодія - свята, яке передує початку Великого посту.

Учні були у захваті від зустрічі і спілкування з гуртом, адже діти ніби перенеслися у давні часи,  до наших пращурів, які  дотримувалися своїх  традицій. У прадавньому розумінні Колодій — це маленький Сонце-Божич, який підріс і набрався сили розкручувати Сонячне Коло, тобто став Коло-Дієм. Наші предки вважали Колодку символом продовження роду. Тож свято супроводжувалося обрядами, пов'язаними не лише з проводами зими й зустріччю сонця, а й такими, що закликали до загального примирення, злагоди і всепрощення. Недарма в українців останній день тижня називається ще й Прощеною неділею, коли треба забувати всі образи та всіх прощати. Ця традиція збереглася й донині.