Спеціалізована школа №3
з поглибленим вивченням IT

    Завдання сучасної школи - сприяти всебічному розвитку дитини, навчити її бути успішною, допомогти реалізувати свій потенціал, іти в ногу з часом. Школа №3 дає можливість  учням отримати найсучаснішу освіту  в  галузі інформаційних технологій і розвиває та вдосконалює такі напрями, як робототехніка, Java-програмування, веб-дизайн, Arduino.

    У 2015 році вчителі інформатики успішно пройшли курси підвищення кваліфікації, впродовж яких вивчали мову програмування Java. 
 Курс для вчителів проводив автор проєкту “Школяр-програміст”, кандидат технічних наук, доцент Державного університету телекомунікацій, Java-тренер,  який підготував більш, ніж 70 Oracle-сертифікованих програмістів, Іщеряков Сергій. 

    У школі  відкрито профільні класи (10-11 кл.) з вивчення мови професійних програмістів Java. Навчання адаптоване відповідно до вимог сертифікаційного іспиту корпорації Oracle (власника мови програмування Java) 1Z0-808 Oracle Certified Associated, Java SE8 Programmer.

З вересня 2020 року щорічно відкриваються допрофільні класи з поглибленим вивченням інформатики. 

 У 2019 році за підтримки компанії SoftServe перший учень школи Дубровський Михайло успішно склав іспит та отримав сертифікат професійного програміста!

    Школа активно популяризує STEM-освіту та щороку влаштовує фестивалі з робототехніки.
    Останній фестиваль "STEM Challenge" відбувся у школі 23 березня 2019 року та охопив 6 шкіл Подільського району м. Києва. 

     У 2018 році школа приєдналася до міської ініціативи Kyiv Smart City School у рамках співпраці із Kyiv Smart City, отримавши статус партнера у популяризації доступної ІТ-освіти для дітей.

     У рамках цієї співпраці для учнів школи постійно організовуються квести та різноманітні тематичні профорієнтаційні уроки партнерами Kyiv Smart City.

     У серпні 2019 року, після участі у дводенному семінарі з робототехніки,  вчитель інформатики Олег Горбач ініціював створення шкільної команди KyїvDynamics для участі у міжнародних змаганнях FIRST Tech Challenge - глобальної програми освіти в галузі робототехніки, метою якої є не просто створення і програмування роботів, а розвиток  навичок STEM, практикування інженерних навичок, впровадження інновацій.     

    Команда KyїvDynamics пройшла складний шлях участі у різноманітних конкурсах для отримання конструктора та набору електроніки від компанії 2D3D, а саме: у регіональних та всеукраїнських етапах змагань "Роботрафік-2019", "Роботрафік-2020", MakeX Ukraine-2020, MakeX Ukraine-2021.
    

    Школа співпрацює з краудфандинговими платформами та громадськими організаціями. За допомогою такої співпраці у школі реалізовані проєкти "Arduino на уроках інформатики" та "Робототехніка: наступний рівень",  сформовані  матеріальна і методична бази для розвитку робототехніки.

   Учні 4-Д та 9-Б класів є учасниками дослідно-експериментальної роботи  за темою: «Розвиток дослідницького мислення учнів в умовах STEAM навчання на уроках інформатики», розрахованої на 2021-2023 рр.

 Зараз у школі результативно функціонує гурток «Цифрова та медіаграмотність» для учнів 2-4 класів.

Мета: навчити дітей спілкуванню за допомогою засобів масової комунікації для забезпечення процесу соціалізації, виховати медіаграмотного учня – члена сучасного соціуму.