Ліцей № 3 Подільського району м. Києва

Музей «Зал Героїв»

Керівник музею: Поліщук Сергій Степанович , викладач предмету «Захист України»

Музей «Зал Героїв» діє з 1982 року. Перші експозиції музею були створені за підтримки та сприяння ветеранів, які проживали у мікрорайоні ліцею. На теперішній час більшість цих матеріалів знаходиться в архівах Національного музею України у Другій світовій війні.

За допомогою зібраних матеріалів пошукових груп учнів ліцею у 1983 році була створена експозиція, присвячена подвигам  Національного Героя Франції В.В. Порика (вулиця імені героя знаходиться поряд з ліцеєм).
   У 1983 році відкрита експозиція, присвячена випускнику Юрію Зозулі, який загинув в Афганістані у 1982 році. Ця експозиція стала основою до створення нових експозицій Залу про події Афганської війни та участі у ній колишніх учнів ліцею. Ці експозиції створювалися за підтримки міської та районної ради ветеранів Афганської війни.

14 жовтня 2015 року відбулося урочисте відкриття нових експозицій «Слава героям!» та «Зростаємо патріотами», що демонструють сучасні події у державі, співпрацю учнів та батьків з волонтерськими службами, взаємодію з бійцями АТО. При музеї постійно діють лекційні та екскурсійні групи.
    2017 року наш музей поповнили фото очевидців подій на Майдані. Нас не залишають байдужими події тієї осені, зими. На наших очах творилася і твориться наша історія.

До Дня козацтва 2021 року як продовження Залу Героїв буда урочисто відкрита експозиція "Алея Гетьманів", яка представлена 12-ма репродукціями портретів визначних українських гетьманів.

У 2023  році відкрито експозицію "Низький уклін вам, Захисники!", присвячену нашим мужнім воїнам, які боронять Україну  від російського агресора.

У Залі Героя оновлені та діють експозиції:

• «Національний Герой Франції В.В.Порик»
  • «Героїчна історія Виноградаря»
  • «Визволення України»
  • «Низький уклін вам, Захисники!»
  • «Слава героям!»
  • «Зростаємо патріотами»
  • Алея Гетьманів.

При музеї постійно діють лекційні та екскурсійні групи, які проводять екскурсії, уроки Мужності, уроки пам'яті, історико-географічні уроки, правові лекторії. Проводяться районні, міські семінари, зустрічі з ветеранами, учасниками воєнних дій, художні виставки, свята.