Природничий музей

Керівник музею – Саніна Наталія Валеріївна, вчитель біології

Музей відкрито до 1500-річчя Києва 27 квітня 1982 року. Матеріали, представлені в музеї, були підготовлені та надані Національним науково-природничим музеєм України за участі учнів школи, які готували матеріали у наукових гуртках при музеї.

Відвідувачі музею мають можливість переглянути такі постійні експозиції:

• «Фауна України»
  • «Флора України»
  • «Розвиток життя на Землі»
  • «Наш край»
  • «Зимовий сад»
  • Куточок живої природи

Отож, хочете побачити розвиток життя на Землі - від одноклітинних прокаріотів до вимирання неандертальців? Або дізнатися, які рослини та тварини панували в кожний період еволюції? А як щодо первісних людей? Чим відрізнялися пітекантропи, неандертальці та кроманьйонці? А скільки на території нашої країни видів тварин та рослин?

Завітайте до нашого природничого музею – і ви дізнається про це та багато іншого!

Шкільний природничий музей - це не лише малюнки, а й скульптури, рідкісні скам’янілості, майстерні опудала тварин. Вас ніби підстерігають живі істоти: мавпи,ведмеді, вовки, гігантські краби, папуги.

Невід’ємною частиною музею є куточок живої природи - зимовий сад з папугами, що радісно цвірінькають до гостей, що особливо тішить холодної пори року.

У музеї проводяться не лише екскурсії та уроки, а й представляються екологічні проекти, організовуються свята, районні, міські семінари для вчителів, адміністрацій шкіл.
Матеріали музею використовуються для науково-дослідницьких робіт Малої академії наукучнів школи з біології, екології, які постійно виборюють призові місця на районному та міському рівнях.

Серед сучасних освітніх технологій особливе місце посідає музейна педагогіка. Спільна творчість дітей і вчителів, можливість подивитися на те, що вивчають у шкільній програмі, з несподіваного ракурсу, матеріал для інтегрованих уроків, набуття учнями в процесі роботи над експозицією дослідницьких компетенцій - усе це якнайкраще відповідає вимогам сучасної освіти.

Шкільному природничому музею уже 41 рік. Його потрібно осучаснювати. Ми маємо мрію створити унікальний науково-природничий центр з інтерактивним музеєм, який стане справжнім освітнім осередком, а його відвідувачі - активними учасниками експозицій, виставок, проєктів.