Спеціалізована школа №3
з поглибленим вивченням IT

Природничий музей

  Керівник музею – Шкуратовська Ганна Степанівна, вчитель біології

    Музей відкрито до 1500-річчя Києва 27 квітня 1982 року. Матеріали, представлені в музеї, були підготовлені та надані Національним науково-природничим музеєм України за участі учнів школи, які готували матеріали у наукових гуртках при музеї.


Відвідувачі музею мають можливість переглянути такі постійні експозиції:

  • «Фауна України»
  • «Флора України» 
  • «Розвиток життя на Землі»
  • «Наш край»
  • «Зимовий сад»
  • Куточок живої природи


    Отож, хочете побачити розвиток життя на Землі - від одноклітинних прокаріотів до вимирання неандертальців? Або дізнатися, які рослини та тварини панували в кожний період еволюції? А як щодо первісних людей? Чим відрізнялися пітекантропи, неандертальці та кроманьйонці? А скільки на території нашої країни видів тварин та рослин?


    Завітайте до нашого природничого музею – і ви дізнається про це та багато іншого!

    Шкільний природничий музей - це не лише малюнки, а й скульптури, рідкісні скам’янілості, майстерні опудала тварин. Вас ніби підстерігають живі істоти: мавпи,ведмеді, вовки, гігантські краби, папуги.

    Невід’ємною частиною музею є куточок живої природи - зимовий сад з папугами, що радісно цвірінькають до гостей, що особливо тішить холодної пори року.

    У музеї проводяться не лише екскурсії та уроки, а й представляються екологічні проекти, організовуються свята, районні, міські семінари для вчителів, адміністрацій шкіл.
Матеріали музею використовуються для науково-дослідницьких робіт Малої академії наукучнів школи з біології, екології, які постійно виборюють призові місця на районному та міському рівнях.

    Серед сучасних освітніх технологій особливе місце посідає музейна педагогіка. Спільна творчість дітей і вчителів, можливість подивитися на те, що вивчають у шкільній програмі, з несподіваного ракурсу, матеріал для інтегрованих уроків, набуття учнями в процесі роботи над експозицією дослідницьких компетенцій - усе це якнайкраще відповідає вимогам сучасної освіти.

   Шкільному природничому музею уже 38 років. Його потрібно осучаснювати. Ми маємо мрію створити унікальний інтерактивний сучасний музей, який стане місцем пізнавального дозвілля для дітей та молоді. Прагнемо створити музей, який стане справжнім освітнім осередком, а його відвідувачі - активними учасниками експозицій, виставок, проектів.