Спеціалізована школа №3 - загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів Подільського району м. Києва,  заснований у 1976 році.

У 2021-2022 навчальному році у школі  навчається 1430 учнів у 47 класах, з них - 20 класів  початкової школи.

У 2 перших та 2 других класах здійснюється навчання за науково-педагогічним проєктом "Інтелект України".

Навчання здійснюється українською мовою та мовою національної меншини (російською) (початкова школа). У школі вивчають  англійську та німецьку мови.

З 1 вересня 2020 року  відкрито  допрофільні класи з поглибленим вивченням інформатики.

У СШ № 3  навчаються діти громадян різних країн, у тому числі: Вірменії, Таджикистану, Азербайджану, Казахстану, Узбекистану, Грузії, Туреччини, Білорусі, Росії, Молдови.

З 2006 року у школі здійснюється поглиблене вивчення інформаційних технологій, фізики та математики.

Реалізацію освітнього процесу  у школі забезпечують  87 педагогів, з яких 50 мають вищу кваліфікаційну категорію, 19 - першу категорію, 4 - другу категорію, серед них 10 вчителів мають педагогічне звання «вчитель-методист», 19 - педагогічне звання «старший вчитель», 1 кандидат філологічних наук, 1 кандидат технічних наук, 1 доктор педагогічних наук.

Адміністрація та педагогічний колектив  школи спрямовують свої зусилля  на гармонійний і всебічний розвиток особистості дитини, зокрема у таких сферах:

• гуманітарній;
  • фізико-математичній;
  • інформаційній;
  • художньо-естетичній;
  • музичного, театрального мистецтва;
  • національно-патріотичній;
  • сфері спілкування та лідерства.

Учні школи беруть активну участь у Всеукраїнських учнівських олімпіадах, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН, міжнародних олімпіадах, конкурсах та змаганнях, інтелектуальних вікторинах.

З  2018 року  СШ №3  є  одним із осередків міської ініціативи Kyiv Smart City і партнером у популяризації доступної ІТ-освіти для дітей. На шкільних факультативах діти вивчають робототехніку та  Scratch – мову програмування для навчання основам кодування.

На базі школи відбуваються хакатони – фестивалі, які об’єднують учнів та фахівців ІТ-галузі  для обміну досвідом та ідеями у сфері  STEM (науки, технологій, інженерії та математики).

У школі функціонують музеї - «Зал Героя», музей «Знай Україну» та унікальний природничий музей із зимовим садом та папугами. Це особливі освітні осередки, у яких діти мають можливість побачити те, що вивчають, з несподіваного ракурсу і взяти участь у роботі над створенням нових експозицій.

У закладі проводяться заходи щодо впровадження Концепції національно-патріотичного виховання молоді. Центром військово-патріотичної роботи у школі є музей «Зал Героя», де відбуваються зустрічі з ветеранами Другої світової війни, воїнами-інтернаціоналістами, учасниками бойових дій в зоні проведення АТО.

На реалізацію національно-патріотичного виховання в школі спрямована туристсько-краєзнавча діяльність, що сприяє формуванню гармонійно розвиненої особистості, розширенню її світогляду, організації змістовного дозвілля, пропагує здоровий спосіб життя. Гуртківці школи є лауреатами та призерами районних, міських та Всеукраїнських конкурсів, фестивалів, оглядів.

Позаурочна зайнятість учнів у школі забезпечується роботою 16 гуртків різного спрямування. У шкільних театрах «Натхнення», «Силует»,   танцювальних студіях «Лінія танцю», «Golden Fox», хорі «Жайворонок», спортивних гуртках та секціях, факультативних заняттях, гуртку «Робототехніка» учні розвивають та реалізовують  свій  потенціал, мають можливості для фізичного, творчого та інтелектуального зростання.

Педагогічний колектив школи бере активну участь у  дослідно-експериментальній роботі Всеукраїнського рівня за темою «Психолого-педагогічний супровід формування соціально успішної особистості учня початкової школи».

Тож головне завдання школи №3 – сприяти успіху  учнів у навчанні та їхньому особистісному розвитку.

Адже школа – це насамперед учень!